One level higher
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg Real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 everybody lies.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:26 am

Incepuse sa ninga pentru a treia oara in acea zi, iar John iesi pe balcon intr-un tricou. Era frig, dar n-avea de gand sa se duca sa-si ia o geaca sau altceva. Isi aprinse o tigara, sprijinindu-se cu bratele de bara metalica, privind in jos. Era mai bine ca nu mai trebuia sa se duca la spital zilnic si ca acum era in concediu. Se saturase sa stea dupa fundul unor bolnavi 24 din 24.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:28 am

Iesi din baie , intr-o pereche de blugi scurti si un tricou.Pasii o indreptau spre balcon , unde era John.Schita un mic zambet , privindu-l si apropiindu-se de el , rezemandu-se apoi de bara privind cum ninge.Ii placea zapada , dar si prea multa strica.Ofta incet , muscandu-si buzele din obisnuita fara sa spuna ceva.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:33 am

Incepuse sa se schimbe din ce in ce mai mult, devenise tot mai irascibil, mai nervos, sarcastic si rautacios cu altii. Si nu stia ce se intampla. Se indoia ca era de vina numai trecutul sau. Doar ca in ultima vreme vroia sa fie singur.
Isi intoarse privirea spre Isabella iar apoi se uita in alta parte.
-Poti sa ma lasi singur un pic? intreba.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:35 am

,, Da sigur " spuse parasind apoi balconul , pasind in camera.
Se aseza pe canapea plictisita si incepu sa se uite la TV , dar il lasase pe mut.Nu avea chef de alte sunete , era mult prea liniste si bine asa pana la urma.Nu stia ce era cu el , se schimba prea des , dar nu comenta .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:38 am

Se aseza cu fundul pe bara si scoase din buzunarul blugilor pachetul de tigari. Isi lua o tigara si o aprinse iar apoi o puse intre buze, tragand un fum in piept. Habar n-avea ce dracu era cu el, dar se simtea aiurea, era chiar deprimat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:41 am

Butona aiurea televizorul inchizandu-l la un moment dat.Ii era din nou somn , asa ca se ridica de pe canapea intinzandu-se pe patul moale si inchizandu-si ochii.Nu ii strica sa mai doarma putin , in fond si pana la urma avea o viata in ea , de care John nu stia si asa va ramane o perioada.Isi musca incet buzele oftand si incercand sa doarma.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:50 am

Defapt stia care era problema asa ca avea o singura solutie. Se aseza pe vine in fata Isabellei.
-Ies un pic, ok? Ai grija. ii zise apoi se ridica, indreptandu-se spre iesire. Avea sa fie probabil, ultima oara cand avea sa o mai vada pe Isabella. Dar culmea, nu ii parea rau. Nu se temea si era sigur de ce urma sa faca.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:51 am

,,Ihm..si tu " murmura privindu-l zambind incet.
Se simtea ciudat , nu stia de ce , dar clar ceva nu era in regula si nu doar cu ea .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:56 am

In clipa aia putea spune ca nu mai simtea nimic pentru ea. Nici nu stia daca fusese vreodata ceva serios intre ei. Si totusi...poate ca era o alta solutie?
Iesi din hotel, simtind aerul rece insa nu ii pasa, era ok pentru el.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 6:57 am

Adormise intr-un final , dar parca ceva nu era la locul lui , tot ce se intampla.Incerca sa lase totul de la sine , sa vada ce se poate intampla , dar nu stia la ce sa se astepte si asta era mai rau pentru ea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:30 am

Ajunse in scurt timp intr-o padure, in inima careia se afla un lac destul de adanc. Nu stia cum ajusnese acolo. Era ca si cum stiuse dinainte locul insa nu mai fusese niciodata prin acea zona. Se aseza pe vine pe malul lacului, privind apa incruntat si ganditor.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:31 am

Dormea , chiar daca era destul de agitata dormea.Habar nu avea de ce se simtea asa sau orice altceva .Isi musca buzele intorcandu-se pe partea cealalta oftand.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:36 am

Baga cateva degete in apa parandu-i-se la inceput extrem de rece insa cu timp se obisnuise cu temperatura. Probabil nu mai conta temperatura din moment ce tot la acelasi lucru avea sa se ajunga.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:37 am

Cazuse intr-un somn atat de adanc , incat nu mai simtea nimic.Nici un rau , o durere nimic.Ii convenea pe o parte acest lucru , dar totul era mult prea ciudat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:43 am

Isi inclesta maxilarul, incercand sa nu se mai gandeasca la nimeni, mai ales la Isabella, si se arunca in lac, care era destul de adanc. Initial simti cat de rece era apa, insa in cateva minute nu mai simti nimic, iar totul deveni negru.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:44 am

Isi inclesta degetele pe cearceaful alb , trezindu-se incet incet.Nu mai putea dormi.Simtea ca ceva era in neregula , dar nu stia ce.Se gandea la John ce facea , unde era daca era bine.Ofta deschizandu-si incet ochii si privind peretele din fata ei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:51 am

Si totusi. Se putea misca. Isi simtea degetele, mainile, putea respira...insa nu mai simtea temperatura scazuta a apei. Sa se fi obisnuit deja? Nu. Facu cateva miscari bruste neintelegand ce se intamplase si, cand se indeparta, isi observa trupul zacand pe fundul apei. Se incrunta, iesind pana la urma din apa. Degeaba. Nu intnelegea. Murise insa ramasese o fantoma? In toti anii aceia nu crezuse in "viata de dupa" si nici nu isi putea imagina cum era sa o vada pe Isabella plangand in timp ce-i privea cadavrul. Ar fi fost prea mult pentru el. Si totusi...in cat timp urma sa ii fie gasit cadavrul? Oare acum scapase de demon?
Avea atatea intrebari, insa probabil trebuia sa lase timpul sa rezolve totul. La urma urmei...avea o eternitate in fata.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:53 am

Se intoarse pe partea cealalta , vazand ca apartamentul era gol , John nu se intorsese.Se incrunta oftand incet si inchizandu-si din nou ochii , dar i se facuse rau din nou.Ridicandu-se in graba de pe pat , ajunse in scurt timp la baie , varsand si tinandu-si mana pe burta , strambandu-se.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:56 am

Acum incepea sa-i para rau pentru ce facuse, oricat de necesar fusese. Oricum, putea paria ca nimeni nu avea sa planga dupa urma lui prea mult. Nici nu fusese genul de om demn de respect; ca medic da, ca om nu.
Se aseza in fund pe iarba, rezemat cu spatele de trunchiul unui copac si ofta incruntat. Se simtea mai eliberat, ar putea spune, se simtea intr-adevar bine.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 8:57 am

Se ridica de pe gresia rece spalandu-se pe fata.Nu se simtea prea bine si incepea sa isi faca griji pentru John ca nu mai aparea.Iesi din baie intr-un final , indreptandu-se spre balcon , rezemandu-se de balustrada si privind norii de pe cer , lasandu-si gandurile sa zboare aiurea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:01 am

Disparu iar in cateva secunde aparu in camera de hotel si, cand o vazu pe Isabella, se simti ca si cum un cutit i se infipse in inima. Ramase in dormitor, privind-o pe tanara cum statea pe balcon, nestiind initial ce sa faca. In fond, nu mai avea ce face: era fantoma si trebuia sa se obisnuiasca cu ideea. Se apropie incet de ea, ca si cum i-ar fi fost frica sa nu faca ceva zgomote.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:02 am

,,Unde naiba e ? " murmura oftand incet.
Se intoarse , stand rezemata cu spatele de balustrada si punandu-si o mana pe pantec incet , mangaindui-l schitand un mic zambet.Stia ca, cand va aparea va trebui sa ii spuna pana la urma , nu mai vroia sa continue asa.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:06 am

Se aseza pe canapea. Stupid. Degeaba. Trebuia sa uite obiceiurile de genul asta. Ar fi vrut sa ii spuna ceva, dar nu ar fi putut fi auzit ci se multumi doar sa o priveasca. Abia acum putea realiza cat de frumoasa era Isabella. Si totusi...parea ca ceva era in neregula cu ea, pe langa faptul ca nu stia unde era John...ii privi mana incruntat iar apoi isi muta privirea spre fata tinerei.
-Ce naiba se intampla?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:08 am

Era inca obosita si nu mai putea continua asa , sa o tina tot asa putand avea probleme din cauza aceasta.Ar fi vrut sa apara , sa fie acolo langa ea , dar se pare ca nu aparea.Simti cum ii venea din nou rau , luand-o rapid spre baie si varsand a doua oara in zece minute.
Isi privea chipul palid in oglinda , dandu-si apoi cu apa.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:10 am

Se incrunta privind-o pe Isabella cum o lua la fuga spre baie si se duse dupa ea, fiind curios sa afle ce se intampla cu ea. Ii venea sa faca orice numai ca tanara sa stie ca el se afla acolo dar momentan nu-i venea nicio idee.
Sus In jos
Continut sponsorizat





everybody lies. Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. Icon_minitime

Sus In jos
 
everybody lies.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
One level higher :: Regatul ingerilor si al demonilor :: Balcon-
Mergi direct la: