One level higher
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg Real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 everybody lies.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:12 am

Isi dadu cu apa rece pe chip , privindu-se apoi in oglinda.Se simtea mult prea ciudat , dar trebuia sa se gandeasca ca totul o sa fie bine.
,, Oare te va accepta...? " murmura pentru ea , asezandu-se pe marginea cazii simtind cum ameteste.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:19 am

Cuvintele Isabellei venira exact ca un soc pentru tanar. Era oare vorba despre ce credea el ca era? Se incrunta simtindu-si inima batand nebuneste in piept desi culmea, era mort. Ii privi chipul prin oglinda si, deoarece isi fixase atentia prea mult asupra oglinzii, reusi sa o sparga, zeci de cioburi sarind pe gresie. John se dadu din instinct cu cativa pasi in spate, vizibil speriat de propriile puteri si o privi pe Isabella, asigurandu-se ca nu fusese atinsa de cioburi.
Se gandea ca asa Isabella urma sa inteleaga ceva-ceva, desi nu avea cum sa-si dea seama ca fantoma lui John era acolo avand in vedere ca nu stia ca acesta se sinucise.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:22 am

Tresari cand oglinda se sparse pur si simplu.Statu cateva secunde pe loc , privind cioburile si lasandu-se pe vine , incepand sa curete incet , desi habar nu avea ce naiba se intamplase defapt.Reusi sa se taie putin la mana icnind si injurand incet.Ridicandu-se de jos si dand drumul la apa rece pentru a isi curata rana aceea destul de superficiala.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:25 am

Isi fixa de data asta atentia asupra usii, vrand sa-i de de inteles Isabellei ca se intamplase intr-adevar ceva. Incerca sa o deschida, dar nu se putea concentra prea bine.
-La dracu, haide! spuse mai mult pentru el si, facu un efort ceva mai mare, iar usa se deschise, dandu-se de perete. Isi intoarse apoi privirea spre Isabella.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:28 am

Isi intoarse privirea spre usa ce se dadu de perete.Isi indrepta pasii iesind pe hol , privindu-l intr-o parte si in alta , stand pe holul lung.Nu era nimeni acolo .I se parea ciudat tot ce se intamplase , nimic nu mai parea normal , desi niciodata nu fusese acum e mai rau.Ofta ramanand totusi pe loc gandindu-se la o explicatie logica.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 9:34 am

Isi trecu o mana prin par incercand sa isi dea seama ce trebuia sa faca in continuare. Din pacat, nu prea avea ce. Trebuia sa astepte ca Isabella sa isi dea seama ea insasi ca ceva nu era in regula. Se lasa pe vine, sprijinit cu spatele de perete incercand sa inteleaga ce se intampla cu ea. Banuia ca era insarcinata dar...de ce nu ii spusese dinainte?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 10:58 am

Stia ca ceva era in neregula , trebuia sa apara deja , dar de ce nu o facea?Ofta , lasandu-se pe vine pe peretele rece simtind apoi gresia si oftand incet.Nu stia cum sa dea de el , dar intr-un final isi scoase telefonul din buzunar apelandul.Astepta si astepta , dar nimic .
Baga telefonul in buzunar ridicandu-se.Era hotarata sa il caute , trebuia sa o faca.Ceva nu era bine stia asta , deci nu avea oricum altceva de facut si chiar era ingrijorata.
O lua spre iesirea din hotel chiar daca nu era foarte bine imbracata , nici ca ii pasa in acel moment , vroia doar sa il gaseasca sa vada ca este bine.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:02 am

Auzi usa deschizandu-se, ceea ce insemna ca Isabella isesise din apartament, se duse dupa ea, aparand intr-o secunda in spatele ei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:06 am

Habar nu avea unde sa mearga sa il caute , dar trebuia sa inceapa de undeva.Iesind afara din hotel , tresari la inceput fiind destul de rece , dar nici ca ii pasa in acel moment de toate astea.Pasii o purtau undeva , unde habar nu avea , dar incepuse sa o ia in stanga si in dreapta cautandu-l.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:11 am

O urma desi ii venea sa strige in gura mare pe unde sa o ia. Putea sa strige, doar ca ar fi fost degeaba.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:13 am

Intr-un final , pasii o purtasera spre padurea din apropiere.Se simtea ciudat , al dracului de ciudat si mai avea putin si fugea , dar habar nu avea pe unde sa o ia.Lasandu-si instinctul sa o conduca ajunse la lacul din padure , vazand bluza lui pe mal , incremenind pe moment , lasandu-se in jos.
Isi scoase mecanic telefonul sunand la politie si dandu-le toate datele unde sa vina.Simtea cum lacrimile incepusera sa i se prelinga pe chip , privind bluza acestuia si nevenindu-i sa creada ce facuse.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:20 am

Se duse in fata ei, trecandu-si degetele pe obrazul ei iar apoi, cand Isabella suna la politie, isi retrase mana. Nu suporta sa o vada asa, plus ca era si insarcinata. Cu copilul lui.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:21 am

Nu putea sa creada asta , nu vroia defapt sa o faca.Nu stia ce se va face fara el .Politia ajunse in scurt timp gasind-o si incepand sa ii caute trupul lui John , in timp ce ea continua sa stea acolo nemiscata si privind in gol.
,, De ce..? " sopti stergandu-si lacrimile , dar altele isi faceau aparitia.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:26 am

Vazu cum intr-un final politia reusi sa ii scoata cadavrul din lac si isi lasa privirea in jos simtindu-se rau pentru ceea ce facuse, realizand ca Isabella nu meritase una ca asta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:28 am

Nu intelegea cum de putuse sa faca una ca asta , dar cand ii vazu cadavrul se simti mult mai rau.Capul ii vajaia si isi musca cu putere buzele , pentru a nu face o criza sau ceva in genul.Stia ca nu va trece usor peste toate astea , dar in momentul de fata isi doarea sa moara si ea , sa nu mai traiasca , sa nu mai simta acea durere ce ii strapungea corpul.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:34 am

-Va simtiti bine? o intreba un medic, care nu stia ca Isabella era insarcinata si pe care John il recunoscu imediat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:37 am

Isi ridica privirea goala spre medicul ce ii vorbi si dadu negativ din cap.
,, Umm nu chiar...sunt insarcinata.." murmura privind in alta parte.
Nu ii putea privi corpul , simtea ca o ia razna il iubea si stia asta , chiar daca nu apucase niciodata sa io spuna , il iubea al dracului de mult.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:40 am

Cand auzi acele cuvinte, John isi intoarse repede privirea spre Isabella iar apoi spre colegul lui.
-E...copilul lui? o intreba barbatul pe tanara, punandu-si o mana pe umarul ei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:42 am

Tacu pentru cateva clipe oftand incet.
,, Da.....este copilul lui " spuse intr-un final , muscandu-si cu putere buzele.
Lacrimile inca curgeau pe obrajii ei si chiar nu se simtea bine , se intamplasera atatea intr-un moment mult prea scurt , si faptul ca nu ii spusese niciodata ca il iubeste intensifica durerea ce o simtea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 11:46 am

Zambi usor la auzul cuvintelor Isabellei iar dupa aceea vazu cum e luata de catre medic in brate si dusa la ambulanta.
-Trebuie sa o ducem la spital, e insarcinata. ii explica barbatul unui alt medic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





everybody lies. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: everybody lies.   everybody lies. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
everybody lies.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
One level higher :: Regatul ingerilor si al demonilor :: Balcon-
Mergi direct la: