One level higher
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Rpg Real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 I cry when the angels deserve to die

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 12:34 pm

Trecusera cateva luni bune , de cand John revenise la viata , dar tanara o luase complet pe alta carare.Relatia dintre ei era din ce in ce mai rece si nu ii convenea , dar tacea mergand inainte incercand sa para ca este bine , chiar daca mintea.
O lasase pe Rose in grija unei bone , in acea seara pentru a putea sta singura cateva ore , departe de tot si toate.Pasi in biblioteca imensa , pierzandu-se printre rafturile imense si asezandu-se pe parchetul rece.Isi privi acele rani , facute nu cu mult timp in urma.O luase razna complet , chiar daca nu arata acest lucru.
Ofta , muscandu-si cu putere buzele simtind cum lumea ei se prabusise cu mult timp in urma , parca nici sa mai zambeasca normal nu stia , dar tot incerca , incerca sa nu arate cum se simte defapt , semanand ca un mort viu pe interior.
Isi lasa capul pe spate , muscandu-si buzele rosii ca sangele si coborandu-si din nou privirea pe acele rani , chicotind incet si amar.Nu se mai recunostea chiar deloc , dar nu avea ce face.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 12:48 pm

Se plimbase in acea zi cu Spirit prin tot orasul iar acum era gata sa se intoarca acasa avand in vedere ca mai era un pic si se insera. Dar, mai intai, trecu si prin parc. Se aseza pe o banca lasandu-l pe Spirit liber. Trecuse multa vreme de cand nu mai vorbise cu Isabella, fusese prea ocupat avand o multime de cazuri de care trebuise sa se ocupe iar relatia lor se racise destul de mult.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 12:50 pm

Ofta incet , luand una dintre carti fara sa se mai uite de unde.Nu ii pasa , chiar nu ii statea mintea la toate astea , vroia ceva , dar nu stia ce anume.Era atat de complicata in ultima vreme , incat ii venea sa se dea cu capul de pereti , dar nu facea nimic.Niciodata nu putuse sa faca cevamai mult decat ar fi trebuit , desi in acea situatie chiar nu avea nici o idee de scapare.
Ofta , lasand cartea pe podeaua rece incepand sa o rasfoiasca , fara o idee anume despre ce este vorba.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 12:55 pm

Ii puse zgarda lui Spirit la gat dupa ce se plictisise sa mai stea pe-acolo si se indrepta spre casa. Ajuns, urca la etajul al treilea, unde se afla si biblioteca, vrand sa faca rost de Psihanaliza lui Freud. O mai citise de mult, insa recitind-o mai omora din timp. Intra in biblioteca, dupa ce il lasa pe Spirit in apartament, logic, si se indrepta spre un raft. Nici n-o vazu pe Isabella care era chiar langa el.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 12:57 pm

Ofta incet , atat de incet parca fusese o soapta , inchizandu-si apoi ochii si trantind cu putere copertile cartii.Nici macar nu observase ca nu mai era singura , dar nu mai vroia nimic din biblioteca , nici macar nu stia ce vrusese inainte , dar acum clar nu mai vroia nimic.
Ramase pe jos , stand ca o stana de piatra privind un punct fix , privirea ei fiind din nou goala.O enerva acea stare , vroia sa iasa din ea , sa redevina "normala " desi nu prea avea cum.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:02 pm

Isi intoarse privirea spre Isabella cand auzi zgomotele. Se incrunta, ridicandu-si o spranceana privind-o fara sa zica nimic.
-Din cate imi dau seama, cineva e intors pe dos. Si nu sunt eu ala. spuse pe un ton rece si sarcastic continuand apoi sa caute cartea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:04 pm

,, Scuteste-ma ok?Nu imi arde de nici o gluma " murmura la fel de rece ca el , ridicandu-se de jos.
Pasii o indreptasera spre fereastra imensa nu departe de unde statea John.Stia ca se comporta ca o scorpie in acel moment , dar nu mai suporta nimic si nici macar nu mai stia la ce sa se astepte din partea luil
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:08 pm

O privi cu coada ochiului cum se ducea spre fereastra.
-Acum ce, o sa te arunci? Tipic sinucigasilor. spuse cu subinteles, privindu-i incheieturile care acum erau acoperite de bluza. Pastile sau lama...cu siguranta Isabella apelase la unul din aceste lucruri la ce stare avea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:10 pm

Se intoarse spre el privindu-l urat.
,, Tu esti bun la asta nu eu , si dintre noi doi tu te-ai sinucis si nici macar nu ti-a pasat" spuse rece.
Chiar daca era rea , asta era adevarul.Suferise enorm de mult dupa el si nici dupa atat de mult timp nu se simtea mai bine , iar faptul ca acum se certau nu o ajuta cu absolut nimic.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:12 pm

-De ce mi-ar fi pasat la urma urmei? Asa sunt eu: arogant, egoist, nesimtit si cum mai ziceti voi. Asta e. Viata-i cruda. ii spuse pe un ton extrem de sarcastic dar calm.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:15 pm

,, Pentru ca ai un copil deaia , ar trebui macar de ea sa iti pese ca nu are nici o vina si in plus ai avut dreptate sunt mult mai masochista decat credeam sa fiu cu tine " murmura .
Simtea cum totul mergea din ce in ce mai rau .
,, Nu am crezut niciodata ca esti chiar asa , am vazut ca nu ti-a pasat , dar macar incercai faceai un efort , dar acum ....nu mai conteaza " continua privind pe geam in gol.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:18 pm

-Stii daca mi-ai fi zis ca esti insarcinata, poate n-as fi facut asta. Poate. Dar uite ca oi fi destept, dar inca nu citesc ganduri. ii spuse aruncand cartea pe masa.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:20 pm

,, Poate fiind cuvantul de baza . Am vrut sa iti spun de atat de multe ori , dar nu am putut , pur si simplu nu am putut.Oricum nu te-am avut niciodata si te-am pierdut la fel de repede.Nu iti pasa , pacat ca mie imi pasa " spuse ceva mai calma fara ca macar sa il priveasca.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:24 pm

-Atunci daca mie nu imi pasa, ar trebui sa nu iti pese nici tie. Fa macar minimul asta de efort. i-o spuse ducandu-se la un alt geam de langa si isi aprinse o tigara.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:25 pm

.,,Eu nu sunt tu , mie imi pasa , dar oricum nu conteaza nimic din toate astea , se pare ca niciodata nu a contat " spuse.
Acum ii parea rau pentru tot ce se intamplase intre ei , stia ca poate fusese mai bine atunci sa stea calma si sa nu faca nimic , dar si-o facuse singura.Simtise pe pielea ei cum este sa suferi pe bune .Isi musca buzele privind afara in gol.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:29 pm

-Stii ce? Am nevoie de timp. spuse dintr-odata gandindu-se si la Rose. Desi inainte isi propusese sa nu faca niciun copil, acum ca exista Rosalie, trebuia sa gaseasca o solutie rapida.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:30 pm

Tacu , nu mai stia ce sa zica.Nu avea rost sa se certe cu el , chiar nu rezolva absolut nimic.Se aseza pe pervaz , privind afara stand sprijinita cu spatele de perete tragand manecile bluzei sa nu i se vada incheieturile ce aratau destul de groaznic in acel moment.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:33 pm

Se apropie de ea.
-E ok. zise referitor la taieturile ei. Oamenii se taie ca sa simta durere fizica si nu sufleteasca, care poate fi uneori mult mai puternica. E perfect normal. Dar nu o mai face. Macar pentru Rose. ii spuse.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:35 pm

Il privi , ii venea sa planga sa il injure si sa ii si dea o palma , dar nu facu nimic altceva.
,, Habar nu ai cum m-am simtit cand te-am gasit mort ... si nu este normal sa ma tai doar pentru a simti durere fizica ca cea sufleteasca tot nu dispare " murmura mutandu-si privirea in alta parte.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:40 pm

-Ba da, e o chestie care tine strict de subconstient. spuse desi oricum se indoia ca intelegea Isabella ceva din ce-i spunea. Trebuia sa o lase mai moale cu termenii medicali. Faptul ca ai suferit cand m-ai gasit mort nu inseamna neaparat ca ai tinut la mine-ai suferit doar un soc, o mica trauma. E normal. Trebuie sa treci peste.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:42 pm

,,Ok , daca tu crezi ca nu tin la tine bine , dar daca era doar un soc trebuia sa trec peste , sa nu ma mai simt asa .Si cum de mai am inca bluza ta?'' intreba privindu-l de aceasta data.
Era constienta ca tinea la el enorm de mult , chiar daca lui nu ii venea sa creada.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:46 pm

-Nu ai trecut peste pentru ca in tot timpul asta ai refuzat sa vorbesti despre problemele tale. Asta e chestia. Tu te inchizi in tine si ai pretentia ca stii totul. Si ai bluza mea tocmai pentru ca refuzi sa treci peste. ii zise simtindu-se ca si cum ar fi vorbit cu un pacient care se afla pe moarte si caruia incerca sa ii deschida ochii pentru a-l face sa accepte un tratament care ii putea salva viata. Fusese pus in situatia asta de nenumarate ori de cand era medic.
-N-ai vointa sa treci mai departe, sa uiti, asa ca...ce pretentii sa mai ai de la altii? o intreba privind-o atent.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:50 pm

,,Nu am nici o pretentie de la tine , si ba da am fost si la psiholog legat de asta , dupa ce m-am taiat prima data.Gandestete putin ca daca era invers tu cum te simteai?Sa stii ca sunt moarta si sa apar dintr-o data , nu e tot una da stiu , dar normal ca am refuzat sa cred ca esti mort , era imposibil si este si mai imposibil ca traiesti '' murmura.
Ar fi vrut sa io arunce ca lui parca nu ii pasa , dar se abtinu , nu vroia sa o ia de la capat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:52 pm

-Nu trebuie sa te simti vinovata din cauza asta. Am facut-o pentru ca am avut un motiv care ma priveste numai pe mine. Acum sunt ok, bine? Nu conteaza cum de inca mai traiesc. E timpul ca tu sa-ti revii. ii spuse calm si slab incruntat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitimeJoi Mar 15, 2012 1:55 pm

,,O voi face pana la urma , dar imi trebuie timp '' spuse oftand si muscandu-si cu putere buzele.
Stia cat de groaznic ii aratau incheieturile si se cutremura la acest gand , dar nu era sigura cat de mult va mai putea continua asa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I cry when the angels deserve to die Empty
MesajSubiect: Re: I cry when the angels deserve to die   I cry when the angels deserve to die Icon_minitime

Sus In jos
 
I cry when the angels deserve to die
Sus 
Pagina 1 din 13Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
One level higher :: Regatul ingerilor si al demonilor :: Bibloteca-
Mergi direct la: